Megasonex

SZCZOTECZKA MEGASONEX

 

KUP TUTAJ (detal): http://sklep.dib.com.pl/index.php?d=szukaj&szukaj=megasonex
KUP TUTAJ (hurt): http://dib.com.pl/kontakt/
Więcej informacji o technologii ultrasonicznej: http://szczoteczkaultradzwiekowa.pl

 

Co to są ultradźwięki?

 

MEGASONEX, w odróżnieniu od pozostałych typów szczoteczek, myje zęby za pomocą ultradźwięków. Czym one są? Ultradźwięki to bardzo delikatne, niesłyszalne dla człowieka fale dźwiękowe o częstotliwości przekraczającej 20 000 Hz. Skuteczność ich działania od wielu już lat, potwierdzana jest przez różne ośrodki badawcze na całym świecie, dlatego też są powszechnie wykorzystywane w wielu dziedzinach medycyny. Stosowanie ultradźwięków jest szczególnie popularne w badaniach płodu, co świadczy dodatkowo o ich delikatności i bezpieczeństwie. Ultradźwięki są również znane ze względu na swoje właściwości terapeutyczne – często lekarze stosują je jako narzędzia wspomagające gojenie się ran skóry czy złamania kości.

Ultradźwięki w szczoteczkach
do zębów

Prowadzone na przestrzeni lat badania potwierdziły dużą skuteczność działania fali ultradźwiękowej, również w obszarze higieny jamy ustnej. Dlatego już ponad 20 lat temu ultradźwięki zostały dopuszczone do stosowania w szczoteczkach do zębów. Okazało się bowiem, że żadna z dotychczasowych technologii nie pozwała na tak perfekcyjne i jednocześnie delikatne oczyszczanie powierzchni zębów. Szczoteczka MEGASONEX wykorzystuje terapeutyczną częstotliwość 1,6 MHz, która w świetle najnowszych badań, ma silne właściwości antybakteryjne i terapeutyczne.

Ultradźwięki w szczoteczkach<br/>do zębów

Działanie antybakteryjne

Badania przeprowadzone na uniwersytecie w Tokyo wykazały, że łańcuchy bakterii, z których tworzy się płytka nazębna, po wystawieniu na działanie fal ultradźwiękowych o częstotliwości 1,6 MHz zostały rozerwane a ich ściany komórkowe naruszone, czyniąc je nieszkodliwymi.

Co ważne, badanie pokazało, że raz oderwane bakterie nie były w stanie ponownie się połączyć i przekształcić ponownie w płytkę nazębną. Dzięki temu szczoteczka MEGASONEX znacznie zmniejsza ilość tworzącej się płytki i kamienia nazębnego. Takiego efektu nie udało się dotychczas osiągnąć dzięki żadnej innej szczoteczce do zębów.

Bakterie przed zastosowaniem 									fali ultradźwiękowej 1,6 MHz
Bakterie przed zastosowaniem
fali ultradźwiękowej 1,6 MHz
Bakterie po zastosowaniu 									fali ultradźwiękowej 1,6 MHz
Bakterie po zastosowaniu
fali ultradźwiękowej 1,6 MHz

Dociera wszędzie

Działanie czyszczące fali ultradźwiękowej nie kończy się na wierzchołku główki szczoteczki. Badania potwierdzają, że fala wychodzi nawet do 5 mm ponad linię włosia szczoteczki, dzięki czemu umożliwia dotarcie nawet do najtrudniej dostępnych miejsc w jamie ustnej.

Szczoteczka MEGASONEX to jedyna szczoteczka, która pozwala na oczyszczenie miejsc do których nie dotykamy główką szczoteczki – przestrzeni międzyzębowych, tylnych zębów czy obszarów poniżej linii dziąsła.

Dociera wszędzie

Bardzo delikatne czyszczenie

Wielką zaletą szczoteczek ultradźwiękowych, poza skutecznością czyszczenia, jest ich delikatność. Wiekszość szczoteczek czyści zęby wyłącznie poprzez działanie ścierne, dlatego są one agresywne dla dziąseł i często nieprzyjemne w stosowaniu. Mocniejsze czyszczenie ma zapewnić efekt, który w szczoteczce MEGASONEX uzyskiwany jest dzięki wykorzystaniu ultradźwięków. W przypadku szczoteczek ultradźwiękowych, tak agresywne ruchy włosia nie są potrzebne, ponieważ całą „brudną robotę” wykonuje fala ultradźwiękowa.

W szczoteczce MEGASONEX mycie zębów ogranicza się wyłączne do jej przyłożenia do zębów oraz wykonywania delikatnych ruchów wymiatających. Taki sposób szczotkowania gwarantuje najlepszy efekt i pozwala skutecznie usunąć, oderwane już wcześniej przez ultradźwięki, bakterie z powierzchni zębów. Dzięki temu MEGASONEX jest szczególnie polecany osobom, których zęby wymagają dokładnej i jednocześnie delikatnej pielęgnacji.

Dla kogo?

Szczoteczka MEGASONEX polecana jest wszystkim, którzy chcą na długi czas zachować piękny i zdrowy uśmiech.

Dzięki działaniu ultradźwięków poczucie czystych zębów i świeżego oddechu pozostaje z nami przez cały dzień, a nie – tak jak w przypadku stosowania tradycyjnych szczoteczek – na krótką chwilę. Skuteczność ultradźwięków, od wielu już lat, potwierdzana jest przez różne ośrodki badawcze na całym świecie.

Dla kogo?

Wymagający pacjenci

Szczoteczka MEGASONEX umożliwia bardzo dokładne czyszczenie zębów, przy jednoczesnym zachowaniu dużej delikatności.
Dzięki temu jest szczególnie polecana osobom posiadającym wszczepione implanty zębowe oraz mających problemy z dziąsłami.

Jeśli masz wszczepione implanty zębowe:
Jeśli masz wszczepione implanty zębowe:

Gdy już zainwestowałeś we wstawienie implantów, to na pewno wiesz, że musisz o nie odpowiednio dbać już od pierwszego dnia po ich wszczepieniu. Inaczej, twoje leczenie może skończyć się niepowodzeniem.

  • Zanikanie dziąsła jest najczęstszą przyczyną niepowodzenia leczenia implantologicznego. MEGASONEX, dzięki antybakteryjnym właściwościom fali ultradźwiękowej, zapobiega kurczeniu się dziąsła i odsłanianiu się implantu.
  • Ultradźwięki wychodzą do 5 mm ponad linię włosia szczoteczki, przewodzone przez pastę i ślinę docierają do wszystkich, nawet najtrudniej dostępnych, obszarów jamy ustnej.
  • Włosie główek MEGASONEX wykonane jest z materiału antybakteryjnego, zapobiegającego ich przenoszeniu się podczas szczotkowania.
  • Końcówki włosia główek MEGASONEX są specjalnie polerowane, tak, by minimalizować ryzyko uszkodzenia powierzchni implantu.
  • Fala ultradźwiękowa generowana przez szczoteczkę działa antybakteryjnie na całą powierzchnię implantu. Dzięki temu w bezpieczny i skuteczny sposób zapobiega tworzeniu się na nim kamienia nazębnego.
Jeśli masz wrażliwe dziąsła:
Jeśli masz wrażliwe dziąsła:

Nieodpowiednia higiena, stres czy intensywny styl życia u wielu osób może powodować podrażnienie i krwawienie dziąseł. Ze względu na swoje właściwości MEGASONEX jest dla nich najlepszym wyborem.

  • Fala ultradźwiękowa pozwala na usunięcie bakterii do których nie jesteśmy w stanie dotrzeć zwykłą szczoteczką.
  • Szczoteczka MEGASONEX nie wymaga podczas mycia mocnego przyciskania – dzięki temu jest bardzo łagodna i w pełni bezpieczna dla szkliwa i dziąseł.
  • Końcówki czyszczące MEGASONEX są dokładnie polerowane, co eliminuje możliwość podrażnienia dziąseł oraz uszkodzeń szkliwa podczas szczotkowania.
  • MEGASONEX usuwa bakterie przyczepione do powierzchni zębów, zarówno powyżej jak i poniżej linii dziąsła. Wspomaga to proces oczyszczania kieszonek dziąsłowych, stymulując je do gojenia.
Facebook